Jsem rád, že mohu sdělit pozitivní informace. Omezující opatření se dále uvolňují a s tím se blíží příležitost obnovit sobotní školu.

Máme za sebou zvláštní čtvrtletí, kdy jsme se nemohli scházet a diskutovat o tom, co studujeme. Byli jsme odkázání na samostudium.

Nevím, kdo z vás si úkoly četl, nebo sledoval on-line vysílání sobotní školy. Chtěl bych poděkovat HopeTV a bratru Oldovi Svobodovi za živé vysílání každou sobotu. Měli jsme možnost se zapojit do diskuse, slyšet názory a zkušenosti jiných… myslím, že to bylo velice důležité a přínosné.

Jak se ochranná opatření uvolňují, tak je už možné postupně sobotní školu obnovit, tak jak jsme byli zvyklí. A já bych vám teď chtěl sdělit několik důležitých informací ohledně sobotní školy.

  • Příští sobotu (27. 6. 2020) už budeme mít celou bohoslužbu včetně s.š. Vzhledem k tomu, že to bude ještě v rouškách a neumíme odhadnout, kolik vás přijde, budeme probírat úkol v jedné společné třídě.
  • Od další soboty (4. 7. 2020) už nebude povinnost mít roušky a to je myslím čas rozjet třídy. Vše bude záležet také na vaši účasti. Určitě bude zpočátku tříd méně a ve hře je i varianta ještě v červenci mít jednu společnou třídu. Budeme se operativně přizpůsobovat situaci. Věřím ale, že nás zde bude tolik, že bude mít smysl se rozdělit do tříd a že tak bude větší prostor pro vzájemné sdílení a diskusi, protože to je právě to, co nám asi nejvíce chybělo.

Chtěl bych vás všechny moc pozvat do sobotní školy. Byla to dlouhá doba bez sobotní školy, možná jsme si už na to i trochu zvykli a bylo fajn si ráno pospat a mám dojem, že jsme někteří tak trochu „zlenivěli“, polevili… Ale myslím, že je čas se zase nastartovat a vrátit se do normálu.

My se na vás moc těšíme a věřím, že sobotní škola bude zase pro nás všechny obohacením, požehnáním a povzbuzením, tak jak tomu vždy v minulosti bylo, jen je potřeba přijít.

Petr Zahradník