V pátek 25. května 2018 se i v naší vlasti opět otevřely vstupní dveře mnoha kostelů i modliteben, aby je mohli navštívit ti, kteří do nich možná nemají odvahu vstoupit v době bohoslužby.

Náš sbor se opět zapojil. Vše zahájili Pathfindeři, konkrétně Pandy. Z písní, které zpívají na svých schůzkách a které budou určitě znít i na letním táboře, sestavili program, kterým na Střední začala letošní Noc kostelů.

Druhou hodinu vyplnil rozhovor s Vítkem Chánem, který byl o tomto víkendu hlavním hostem trdiční „Veletržní soboty„, na kterou se opět z širokého okolí sjely stovky mladých lidí. Proto jich byl během rozhovoru s kazatelem Vítkem Chánem plný sál.

V poslední hodině jsme se nejprve vrátili v prezentaci k opravě naší modlitebny. Ing. Petr Bielesch a Ing. arch. Petr Mikulka nám představili průběh stavby, ale i to, proč je náš interiér takový, jaký je.

V samotném závěru bylo vysloveno požehnání pro město Brno a jeho obyvatele.

Děkuji všem, kteří se podíleli na letošní Noci kostelů. Nejen těm, kteří byli na pódiu, ale i těm, kteří zajišťovali vše ostatní – ozvučení, razítka pro návštěvníky, pořadatelskou službu, prezentaci Adry i Atmosféry, nabídku knih pro návštěvníky, přípravu a úklid sálu. Díky za vaši spolupráci.

Noc kostelů 2018 je za námi a my se už teď můžeme těšit na tu příští. Už nyní můžeme přemýšlet o tom, koho pozveme a možná mu tak pomůžeme udělat další krok na jeho cestě k Bohu. Dovolme našemu Stvořiteli, aby nás v tom vedl a dával nám nejen moudrost, ale i dostatek lásky k těm, kteří ji potřebují.

Vlastík Fürst

Fotografie: Daniel Polášek