Jako každý rok se i letos v květnu konal Helfštýn, tradiční akce pro všechny oddíly Pathfinderů z Moravskoslezského sdružení. My, kluci a holky z Pand a Plejád, našich starších oddílů ze sboru Brno-Střední, jsme se na tento víkend plný her těšili už dlouho. A tak když jsme v pátek skončili ve škole, nahodili jsme na záda batohy a vyrazili na nádraží v Králově Poli, odkud jsme odjížděli vlakem do Štramberku. Ještě v pátek večer nám organizátoři ve večerním programu představili Mojžíšův příběh, ve kterém jsme se s ním ocitli u hořícího keře. Potom jsme už jen zalezli do chatek, abychom načerpali síly na další den.

Po sobotní snídani jsme si zazpívali a pak jsme pokračovali v příběhu Mojžíše. Tentokrát nám Mojžíš vyprávěl o neústupném faraónovi a deseti ranách, které seslal na Egypt. V dopolední hře, která nás čekala, jsme si tyto rány vyzkoušeli na vlastní kůži, v případě vředů to platilo doslova. Za to, že jsme prošli všech deset stanovišť, jsme dostali hlavu hada, kterou každá skupina potřebovala k odpolední hře. Po obědě jsme vyrazili do Štramberku. Cestou nás Mojžíš vyvedl Rudým mořem ven z Egypta na svobodu. Na kopci za městem na nás čekala spousta úkolů. Zvládla-li naše skupinka úkol lépe než ta, se kterou na stanovišti soupeřila, dostala několik korálků. Ty jsme potom navlékli na drát a zakončili hadí hlavou. Nejdelší had vyhrál celou sobotní hru. Ve večerním programu nám Mojžíš vyprávěl, jaké bylo putování na poušti. S tím totiž souvisela i noční hra. U nás starších bylo jejím cílem vybavit Izraelský národ vším, co mohl na své dlouhé cestě pouští potřebovat. Už po několikáté jsme v noční hře uspěli a odměna nás neminula. Jenom nám chybělo pár hodin spánku.

Neděle je na Helfštýnu čas největšího klání všech oddílů. Po snídani jsme začali soupeřit se skupinami na stanovištích, rozmístěných po celém areálu. Pak už nás čekal jen slavnostní nástup, vyhlášení výsledků všech her a po obědě jsme postupně vyráželi domů, naplněni vděčností za úžasný víkend prožitý s kamarádkami, kamarády a s Pánem Bohem.

Šimon

KRONIKA ODDÍLU PANDY

Fotografie: Dáda a Ema