Letošní rok jsme vyrazili do rekreačního zařízení Olšina.

Bylo to trochu napínavé, protože jsme ještě v březnu nevěděli, jestli se vůbec nějaká dovolená vzhledem k pandemii koronaviru bude konat. Naštěstí se ale situace zlepšila a my mohli vyrazit směr Šumava.

Počasí nám přálo a my jsme mohli plně využívat přilehlý rybník s malou písečnou pláží, kde jsme s dětmi trávili spoustu času. Jezdili jsme na člunech, paddlebordech, plavali a potápěli se. Někteří si vychutnávali i koupání v ranním oparu rybníka. Součástí areálu byl nejen vodní plocha, ale i tenisové kurty a také nově vybudovaná krásná naučná stezka kolem celého rybníka.

Cyklisté si také užívali krásných výletů po okolí. Jeden den jsme například vyrazili na společný výlet vláčkem z Hodňova do Nového Údolí. Projížděli jsme krásnou krajinou kolem Lipna.

Nechyběla ani krátká setkání, kde jsme měli možnost se zamýšlet nad Božím slovem. Vždy ráno jsme dostali doporučení, čeho si všímat – názvů obcí, památek, různých pamětných míst, atd. Večer se vše zhodnotilo, probralo a většinou bylo dost všímavých účastníků – a tak bylo o čem diskutovat.

Děkujeme Bohu, že jsme si mohli celý týden ve zdraví užít. Věřím, že se všem dovolená líbila a už teď se těšíme na příští rok!

Za KD Honza Čiháček