Nad málem jsi byl věrný...
Peníze. Majetek. Bohatství. Ekonomika. Dluhy. To vše jsou slova a termíny, se kterými se v běžném životě denně setkáváme. A přesto jen málokdo si je spojuje s něčím duchovním. Neměl by snad být křesťan povznesen nad tak „přízemní“ věci, jako jsou peníze, a zabývat se spíše hodnotami „nehmotnými“?
Pro mnoho lidí může být překvapivé, že sám Ježíš ve svých kázáních a podobenstvích velmi často hovořil právě o majetku, bohatství, penězích, bankách či dluzích. A ne vždy negativně.
Právě proto se budeme v následujících třech měsících v Sobotní škole věnovat tématu moudrého hospodaření s finančními prostředky, které nám Bůh svěřil. Nepůjde prvořadě o studium ekonomických principů, ale na základě Bible a zde představeného „evangelia“ budeme objevovat, jaká je Boží vize pro náš život a naše zodpovědné zacházení s tím, co jsme od něj dostali.
1.-2. lekce
První dvě setkání nám pomohou ujasnit si dvojitý základ, z nějž naše zodpovědnost za nakládání s financemi vychází: vědomí toho, že Bůh je náš Stvořitel – dárce všeho, ale také Zachránce – ten, kdo do nás investoval vše.
3.-5. lekce
Další tři lekce budou velmi praktické a zamření naši pozornost na tři oblasti, které se přímo týkají naší peněženky – desátky, dobrovolné dary, ale také dluhy.
6.-7. lekce
V rámci dalších dvou studijních témat se podíváme na to, jak si správně nastavit své priority v tom, do čeho stojí za to investovat své finance. Tedy jak se projeví to, že (1) miluju Hospodina i (2) svého bližního z celého srdce.
8.-9. lekce
I když Bible nikde nemluví o tom, že by majetek, peníze či bohatství byly něčím špatným, přesto s sebou mohou přinášet určitá úskalí. Tyto lekce nám připomenou nebezpečí zaslepené touhy po úspěchu a snahy mít stále víc.
10.-11. lekce
Tyto dvě lekce připomenout důležitost moudrého a zodpovědného nakládání s majetkem ve dvou specifických obdobích života – v závěru života, kdy člověk již bilancuje svůj život, ale také v situacích, kdy na tom nejsme vlivem okolností ekonomicky dobře.
12. lekce
Poslední setkání bude shrnutím předchozích témat, ale zároveň nabídne silnou vizi do budoucnosti a motivaci, proč stojí za to i v oblasti financí respektovat moudré Boží principy.
Kromě "studijních tříd" v modlitebně nabízíme také možnost virtuální diskuze nad danými lekcemi "Průvodce studiem Bible"
KAŽDOU SOBOTU 9.30 – 10.30, ONLINE UŽ OD 9.00
V případě, že se na Google Meet připojujete pomocí mobilních telefonů:
(CZ) +420 234 610 485
PIN: 772 811 792
Lekce můžete zakoupit v traktátu, nebo si je stáhnout na stránkách Sobotní školy (alternativně kliknutím na obrázek).
Sobotní škola je dlouholetou celosvětovou aktivitou Církve adventistů sedmého dne, která dává příležitost k tomu, aby milióny lidí všech věkových kategorií mohli být spolu, učit se o Ježíši Kristu, studovat Bibli, a lépe poznávat jeden druhého i svět, ve kterém žijí.
Kromě oficiálních studijních podkladů existují ještě i další materiály, které připravují nadšení dobrovolníci. Mezi ně patří audioverze jednotlivých lekcí, otázky a témata k diskuzím ve skupinách, či lekce doplněné o plné znění biblických textů.
Studijní materiály pro jednotlivá čtvrtletí ve formátu PDF (vždy celé čtvrtletí) – již od roku 1924!
Studijní materiály jsou k dispozici také ve vybraných cizích jazycích – kromě češtiny také například v ukrajinštině, ruštině, angličtině, němčině… – na webu Sabbath School nebo prostřednictvím bezplatných aplikací ke stažení přes Google Play / App Store…
Pořad „Bible pro dnešek“ připravuje pro Církev adventistů a pro oddělení Sobotní školy studio HopeTV. Jednotlivé díly přináší rozhovory nad Biblí, které jsou inspirovány studijními materiály „Průvodce studiem Bible„. Provází tak studenty Sobotní školy vždy aktuálně studovanými tématy.
Záměrem on-line kurzu „Sobotní škola“ je představit účastníkům původ, smysl a principy tohoto jedinečného systému biblického vzdělávání, který je zásadní součástí života a služby Církve adventistů sedmého dne. Kurz však nemá jen představit tyto základní informace, ale také poskytnout základní „trénink“ pro všechny, kteří chtějí mít ze Sobotní školy co největší užitek – ať už jako aktivní účastníci, tak i jako učitelé.