V rámci školního roku 2018/2019 jsme znova zahájili chod nejmenšího oddílu Pathfinderu. Kuřátka jsou pro děti ve věku od 3 do 6 let. Schůzky probíhaly každé pondělí a od druhého pololetí na ně chodilo až 9 dětí. Na schůzkách jsme spolu zpívali, vyprávěli si příběhy, učili se nové poznatky, hráli hry, vyráběli, kreslili a chodili jsme ven.

Školní rok jsme společně ukončili výpravou. Troufám si říct, že pro všechna kuřátka to byla úplně první výprava. Na naši výpravu jsme také pozvali sourozence a rodiče kuřátek. Sešli jsme v Přístavišti u Brněnské přehrady. Každé kuřátko dostalo svou mapu s cílem výpravy. Během cesty jsme pozorovali přírodu, hráli hry a navštívili i hřiště. Do batůžku jsme měli také přibalený deník, do kterého jsme si udělali zápis . Naše putování jsme ukončili na Kozí horce. Abychom naplnili bříška, domluvili jsme si ohniště na chatě u pohostinné rodiny Třískových. Počasí nám přálo, takže jsme si mohli oběd opéct nad ohněm. Po výborném jídle nás čekal poslední bod programu, cesta zpět do Přístaviště a to parníkem po Brněnské přehradě. Fotky, které můžete vidět, jsou právě z naší výpravy.

Čeká nás nový školní rok a s ním také nové zážitky v Kuřátkách. Zveme kuřátka známá i úplně nová. Přijďte si s námi vyprávět o Bohu, hrát hry, dozvídat se nové věci, vyrábět a zažít legraci. První schůzka Kuřátek bude v pondělí 23. září od 17 do 18:30 hodin ve sboru v Brně na Střední. Těšíme se
!

Za tým Kuřátek Markéta Lidmilová
 (kontakt: marketka.sw@seznam.cz)