Ke konci srpna jsme prožili nádherných 5 dní v malebné obci Jedovnice. Bydleli jsme blízko krásného rybníku Olšovec ve velké chatě. Z Brna jsme odjížděli ve dvou autech a pár lidí přijelo až další den autobusem. Díky Pánu Bohu nám vyšlo i krásné počasí.

Museli jsme si sami vařit. A to co jsme si dělali na jídlo, by vás určitě překvapilo. První den jsme začali hned zostra – holky nám udělaly pizzu. Dále jsme měli pečené brambory a zeleninu, rizoto a poslední den jsme grilovali.

​Náplní našeho programu byla svobodná volba činností. Neměli jsme přesně daný harmonogram, jen čas na jídlo a pobožnost. Hráli jsme spoustu her: deskovku Co na to Češi, BANG, fotbal, beach volejbal, vyzkoušeli jsme si slackline, petanque, badminton a spoustu dalších. Kdo chtěl, mohl si jít zaplavat do tamního rybníku a každý večer jsme si udělali táboráček a u něho zpívali různé písničky.

​Naneštěstí se mi stala nepříjemná událost, když jsme hráli fotbal. Nešikovným pohybem jsem si natáhl stehenní sval. Nebudu lhát, svíjel jsem se tam bolestí dobrou půl hodinu, pak to přestalo. Proč to vyprávím? Ze dvou důvodů. První je, že se hned další den šlo na odpolední výlet do písečného lomu Rudice. Z vypravování ostatních si to moc užili. Já teda moc ne, protože jsem strávil celý den v chatě. Druhým důvodem je to, že až na tento úraz a opaření Milušky, se nám nic nestalo.

Zažili jsme krásný necelý týden plný radosti, zábavy a dobrých přátelství. Jako parta jsme si velmi sedli, to mi může potvrdit každý účastník.

​​​​​​​​​​​Jimmy

Fotografie: Mládež Brno 😉