Těšíte se rádi? Já musím uznat, že ano. I když to je někdy s těmi motýli v břiše. 

Rok co rok, se v týdnu kolem 14. 2. „něco děje“. Možná podvědomě přemýšltíte, čím na poslední chvíli udělat své ženě či muži radost. Nebo máte vše nachystané a jen s napětím očekáváte její či jeho nadšení a překvapení z dobře zvoleného dárku. Nebo vás to nechává zcela „chladnými“, protože vy přece máte svou milou či svého milého rádi celý rok a ona či on to přeci ví a není nutné kolem toho dělat takový povyk. A i když to ví, je krásné k němu promluvit jeho jazykem lásky a dopřát mu ten okamžik být výjimečným či výjimečnou, nemyslíte?

V posledních 15 letech se právě v tomto týdnu můžeme více zamýšlet o partnerství, rodině, dětech a všech rovinách života spojených s láskou a náklonností. Dříve jsme si mohli zajít na zajímavé přednášky, manželské večery či jiné aktivity pořádané různými organizacemi. Letos je tomu jinak. Spousta organizací ve spolupráci s odborníky si připravili svá témata tak, abyste je mohli prožít s nimi i prostřednictví vašich domácností. Značnou část aktivit naleznete přímo na webu www.tydenmanzelstvi.cz, www.casd.cz, nebo také atmosferabrno.cz. Věřím, že si najdete ten svůj čas jeden pro druhého, společně – jen tak být, nebo využít čas pro modlitbu, plány, sny, touhy.

A tak se nebojme těšit se sami, s dětmi, z dětí i bez dětí. Protože každé období má své neobyčejné kouzlo, i když to je někdy běh na dlouhou trať bez občerstvovací stanice. Opatrujte se, obejměte se, buďte spolu.

Těšíme se na společný čas v širším kruhu pro setkání, vykládání a sdílení. Věříme, že již brzy!

Terez